Gå til hovedinnhold Gå til hovedmeny

Kontaktinformasjon for inntak

For forespørsel fra kommunalt barnevern om institusjonsplass, fosterhjem, familieråd eller statlig hjelpetiltak

Enheter for inntak i Bufetats regioner

Dekker Nordland, Troms og Finnmark

Henvedelser om akuttplassering

Kontakt i ordinær arbeidstid:
Enhet for inntak, telefon 466 18 068

Kontakt utenom ordinær arbeidstid:
Røvika ungdomssenter

Øvrige henvendelser

Kontakt Enhet for inntak i Bufetat region nord som fordeler saken til en ledig inntaksrådgiver.

Telefon: 466 18 068

Postadresse: Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse:

  • Alta: Betongveien 2
  • Bodø: Nordstrandveien 41
  • Tromsø: Storgata 70

Dekker Trøndelag og Møre og Romsdal

Henvendelser om akuttplassering

Kontakt i ordinær arbeidstid:
Enhet for inntak, telefon 466 17 510

Kontakt utenom ordinær arbeidstid:
Kvammen akuttinstitusjon, telefon 466 17 590

Øvrige henvendelser

E-postadresse: RM.Enhet.for.Inntak@bufetat.no

Telefon: 466 17 510

Postadresse: Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse avdeling Trondheim: Prinsens gate 39, 7011 Trondheim

Besøksadresse avdeling Ålesund: Langelandsveien 17, 6010 Ålesund

Sissel Fjelnset, leder, tlf. 466 17 381, e-post: sissel.fjelnset@bufetat.no

Asgeir Sonstad, psykolog, tlf. 466 17 477, e-post: asgeir.sonstad@bufetat.no

Ivo Plamenov Indjov, rådgiver, tlf. 404 66 808, e-post: ivo.indjov@bufetat.no

Mary-Ann Hokstad Binde, seniorkonsulent, tlf. 466 17 318, e-post: mary-ann.binde@bufetat.no

Rita Benedikte Nøstvik Evensen, kontorfaglig, tlf. 466 15 492, e-post: ritabenediktenostvik.evensen@bufetat.no

Elin Ree, avdelingsleder: tlf. 466 17 612, e-post elin.ree@bufetat.no

Anne Jenny Flenstad: rådgiver, tlf. 466 17 429, e-post annejenny.flenstad@bufetat.no

Beate Eriksen, rådgiver: tlf. 466 12 941, e-post beate.eriksen@bufetat.no

Gitte Skaanes, seniorrådgiver: tlf. 466 17 541, e-post gitte.skaanes@bufetat.no

Grethe Bromset Leth-Olsen, rådgiver: tlf. 466 17 596, e-post grethe.bromset@bufetat.no

Gunn Elin Hansen, seniorrådgiver: tlf. 466 17 592, e-post gunn.elin.hansen@bufetat.no

Gunnar Flatval, rådgiver: tlf. 466 17 549, e-post gunnar.flatval@bufetat.no

Ina Thrane, rådgiver: tlf. 466 18 443, e-post ina.thrane@bufetat.no

Ingrid Lien, seniorrådgiver: tlf. 466 15 959, e-post ingrid.lien@bufetat.no

Iselin Furnes Mosti, rådgiver: tlf. 466 15 835, e-post iselinfurnes.mosti@bufetat.no

Lars Erik Kristiansen, rådgiver: tlf. 466 18 499, e-post larserik.kristiansen@bufetat.no

Lena Indergård, rådgiver: tlf. 466 19 349, e-post lena.indergard@bufetat.no

Linda Lundsvoll Stene, rådgiver: tlf. 466 15 041, e-post lindalundsvoll.stene@bufetat.no

Nina Magnussen-Vik, rådgiver: tlf. 466 17 979, e-post nina.magnussenvik@bufetat.no

Odd Ivar Tømmerås, rådgiver: tlf. 466 17 437, e-post odd.ivar.tommeras@bufetat.no

Rita Olufsen, rådgiver: tlf. 466 17 931, e-post rita.olufsen@bufetat.no

Robert Kibsgård, seniorrådgiver: tlf. 466 17 586, e-post robert.kibsgard@bufetat.no

Sigrid Dehli, rådgiver: tlf. 466 17 423, e-post sigrid.dehli@bufetat.no

Silje Aursand, rådgiver: tlf. 466 17 542, e-post silje.aursand@bufetat.no

Siri Vagnild-Midtskog, rådgiver: tlf. 466 18 116, e-post siri.vagnild-midtskog@bufetat.no

Therese Aasheim Norås, rådgiver: tlf. 466 15 717, e-post thereseaasheim.noras@bufetat.no

Unni-Hilde Moldjord Wilmann, seniorrådgiver: tlf. 466 17 554, e-post unni.hilde.moldjord.wilmann@bufetat.no

Ingvild Madssen, avdelingsleder: tlf. 466 17 324, e-post ingvild.madssen@bufetat.no

Ann Karin Dehlin Lunden, rådgiver: tlf. 466 17 331, e-post ann.karin.dehlin.lunden@bufetat.no

Ann Kristin Sylte Melbøe, rådgiver: tlf. 466 18 757, e-post annkristin.syltemelboe@bufetat.no

Anne Merete Holvik Johansen, rådgiver: tlf. 466 18 565, e-post anne.johansen@bufetat.no

Janette Kobbevik Mikalsen, rådgiver: tlf. 466 17 783, e-post janettekarinkobbevik.mikalsen@bufetat.no

Marita Haram, rådgiver: tlf. 466 17 344, e-post marita.haram@bufetat.no

Marita Slyngstad, rådgiver: tlf. 466 17 343, epost marita.slyngstad@bufetat.no

Siv Birgit Øvrebust, rådgiver: tlf. 466 17 595, e-post siv.birgit.ovrebust@bufetat.no

Viviann Østrem, rådgiver: tlf. 466 17 321, e-post viviann.ostrem@bufetat.no

Dekker Vestland og Rogaland

Henvendelser om akuttplassering​​

Kontakt i ordinær kontortid:
Enhet for inntak, telefon 466 19 078

Kontakt utenom ordinær kontortid:
Barnevernvakt i Bergen

Øvrige henvendelser

Telefon: 466 19 100, tast 1

Postadresse: Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse:

  • Solheimsgaten 11, 5058 Bergen
  • Storehagen 1B, 6800 Førde

Avdelingsleder:

  • Linda Nytræ: tlf. 466 19 873, e-post linda.nytrae@bufetat.no

Akutteam:

Familiehjemsteam:

Institusjonsteam:

Fagkoordinator:

Henvendelser om akuttplassering

Kontakt i ordinær kontortid:
Enhet for inntak, telefon 466 18 833

Kontakt utenom ordinær kontortid:
Stavanger akuttsenter, hjemmevakt, telefon 466 19 337

Andre henvendelser

Telefon: 466 19 100

Postadresse: Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse: Stavanger- Statens Hus, Lagårdsvg. 44

Avdelingsleder:

Akutteam:

Familiehjemsteam:

Henvisninger foreldre-barn senter:

Familieråd:

Institusjonsteam:

Fagkoordinator

Dekker Hedmark, Oppland, Akershus og Østfold

Henvedelser om akuttplassering

Kontakt hele døgnet: Enhet for inntak, telefon 466 16 410

Kontaktinfo avdelinger

Telefon: 466 16 130

Postadresse: Enhet for inntak i Bufetat region øst, avdeling Akershus, Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse: Kanalveien 18, inngang B, 2004 Lillestrøm. Henvend deg i resepsjonen i 5. etasje.

Telefon: 466 16 480

Postadresse: Enhet for inntak i Bufetat region øst, avdeling Hedmark, Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse: Strandsagveien 2d, Brumunddal

Telefon: 466 16 600

Postadresse: Enhet for inntak i Bufetat region øst, avdeling Oppland, Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse: Øverbyvegen 90, 2819 Gjøvik

Telefon: 466 16 900

Postadresse: Enhet for inntak i Bufetat region øst, avdeling Østfold, Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse: Sundløkkaveien 73, 1659 Torp

Dekker Vestfold, Buskerud, Telemark, Aust-Agder og Vest-Agder

Henvedelser om akuttplassering

Kontakt hele døgnet: Enhet for inntak, telefon 466 18 088

Henvendelser ved ordinær arbeidstid

E-post: inntak.sor@bufetat.no

Telefon: 466 18 100

Postadresse: Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Besøksadresse: Anton Jenssensgate 2, Tønsberg

Nasjonal enhet for behandlingstiltak (NABE)

E-post: nasjonal.enhet.for.behandlingstiltak@bufetat.no. Henvendelser på e-post besvares fortløpende innenfor normal arbeidstid

Telefon sentralbord: 466 17 500

Postadresse: Postboks 2233, 3103 Tønsberg

Denne avdelingen er en støttefunksjon for Bufetats fem regionale enheter for inntak. Avdelingen bistår med kartlegging og målgruppedifferensiering av alle ungdommer som kommunen søker om behandlingsinstitusjon til etter lov om barneverntjenester §§ 4-24 og 4-26. Kartleggerne i avdelingen er alle psykologer. Avdelingsleder er Siri Hoftun.

Les mer om inntak til institusjon jf. bvl §§ 4-24 og 4-26.

Oppgaver:

  • Målgruppevurdering av alle ungdommer med risikovurderingsinstrumentet YLS/CMI
  • Ny kartlegging av ungdommene når de flytter ut av institusjonen
  • Ha en nasjonal oversikt over alle felles rus- og atferdplasser for inntakene
  • Om ønskelig holde oversikt over enkeltkjøp hvor barn bor alene i påvente av at flere barn kan flytte inn i samme tiltak

Avdelingen har ansvar for implementering og kvalitetssikring av MST, institusjonene som jobber med læringsbasert rusbehandling (LBR) og MultifunC i Norge. Enhetsleder for NABE Kate Irene Hansson leder denne avdelingen.

Fant du det du lette etter?