Gå til hovedinnhold Gå til hovedmeny

Godkjente eksterne meklere

Ved et samlivsbrudd må en av dere ta kontakt med familievernkontoret eller en ekstern mekler for å begjære mekling. Alle tjenester ved familievernkontoret er gratis. Dette gjelder også meklingstimer hos eksterne meklere.

Her finner du oversikt over godkjente eksterne meklere i hele landet.

Advokat Kari-Esther Høgevold
Besøks- og postadressse: Storgata 31
Postadresse: Postboks 215, 4892 Grimstad
Tlf: 37 04 69 20/ 90 16 16 51
Epost: kari@hogevold.no

Advokat Eva Elisabeth Johnsen Holm
Besøks- og postadressse: Langbryggen 9, 4841 Arendal
Tlf: 37 07 33 60
Epost: advokat@johnsenholm.no

Jurist/sp. utd terapeut Terje Bakken
Birkenes kommune, ressurssenteret
Besøks- og postadressse: Smedens Kjerr 30, 4795 Birkeland
Tlf: 37 28 15 00/ 414 02 831
Epost: terje.bakken@birkenes.kommune.no

Advokat Kristine Eide
Besøksadresse: Østre Strandgate 29, 4663 Kristainsand
Postadresse: PB 281, 4663 Kristainsand
Tlf: 404 13 131
E-post: eide@sorlandsadvokatene.no
Nettside: sorlandsadvokatene.no

Klinisk sosionom Roy Madsen
ABUP Mandal
Besøks- og postadressse: Halseveien 5, 4517 Mandal
Tlf: 959 31 161
E-post: roy.madsen@sshf.no

Mekler både i Mandal og Kristiansand

Familieterapeut Charlotte Wiese Møll
Familiens hus
Besøks- og postadressse: Skarvøyveien 55/Alti-senteret, 3. etasje
4517 Mandal
Tlf: 952 70 425
E-post: Charlotte.Wiese.Moll@lindesnes.kommune.no

Mekler i Mandal

Advokat Robert Voldhuset
Besøks- og postadresse: Bønsdalvegen 32, 2073 Bøn
Tlf: 977 28 762
E-post: robert@advokatoslo.no
Nettside: advokatoslo.no

Advokat Sara Sibbern Sørensen
Besøksadresse: Torvet 6, 2000 Lillestrøm
Postadresse: PB 2469 Solli, 0202 Oslo
Tlf: 918 68 082
E-post: sara@advokatoslo.no
Bestill mekling

Advokat Lisbeth Bøhler
Besøksadresse: Torgveien 4, oppg. A, 2. etg., 1400 Ski
Postadresse: Postboks 533, 1401 Ski
Tlf: 64 85 88 92/920 62 444
E-post: lisbeth.bohler@folloadvokatene.no

Advokat Ingrid Eckroll
Besøksadresse: Smuget 1, 1372 Asker
Tlf. 938 29 038 eller 31 29 46 46
E-post: eckroll@lexitadvokat.no

Advokat Torbjørn Schade
Besøks- og postadresse: Postboks 3024, Bragernes,3001 Drammen
Tlf: 32 23 51 00
Epost: schade@drammensadvokatene.com

Advokat Marie Sølverud
Bragernes Torg 13, 3017 Drammen
Tlf: 99790293
E-post: advokat@solverud.no

Klinisk familieterapeut Ann Kristin Kjemsaas
PP-tjenesten, Hammerfest kommune
Besøksadresse: Storgata 17, Hammerfest
Telefon: 95 77 71 93

Klinisk spesialist i familieterapi Tina Lisø
BUP Alta, Finnmarkssykehuset
Besøksadresse: Dr. Kvammes vei 21, Alta
Telefon 932 65 989, e-post Tina.Liso@finnmarkssykehuset.no

Psykologspesialist Inger Helene Hognestad
Besøksadresse: Østre gate 5, 3.etg. 2317 Hamar
Tlf.: 917 50 857
Epost: ih-h@online.no

Advokat Kjersti Gjellesvik
Besøksadresse: Strandkaien 2A, 5013 Bergen
Tlf: 913 09 007
E-post kjersti@gtadvokatene.no

Gunn Larsen
Barneverntjenesten i Fana
Besøksadresse: Østre Nesttun veg 16, 5221 Nesttun
Tlf: 55 56 13 10

Line Mathisen og Solfrid Himle
Voss barnevernteneste
Besøksadresse: Regimentsvegen 158, 5705 Voss
Tlf: 56 51 94 00

Olaug Sælen Steen
Bjørnafjorden kommune
Postadresse: Postboks 24, 5649 Eikelandsosen
Besøksadresse: Dragesetbygget, Torggata 2, 5200 Os
Tlf: 980 67 514
Tlf sentralbord: 56 57 50 00
E-post: oss@bjornafjorden.kommune.no

Eva-Mari Solberg
Bjørnafjorden kommune
Postadresse: Postboks 24, 5649 Eikelandsosen
Besøksadresse: Dragesetbygget, Torggata 2, 5200 Os
Tlf: 982 34 495
E-post: evasol@bjornafjorden.kommune.no

Advokat Rannveig Gramstad
Besøks- og postadressse: Djupamyro 3A, 5412 Stord
Tlf: 96 91 00 05
E-post: ragramst@online.no

Pia Krüger Grönqvist
Besøks- og postadresse: Bergen kommune, etat for sosiale tjenester, 5020 Bergen
Tlf: 408 08 926
E-post: pia.gronqvist@bergen.kommune.no

Advokat Grete Opshaug
Besøks- og postadressse: Notenesgaten 1, Postboks 1070 Sentrum, 6001 Ålesund
Tlf: 70 16 19 99 / 930 37 175
Telefaks: 70 16 19 90
E-post: grete@opshaug.org

Psykolog Hanne Neitzel
BUP poliklinikk, Knausensenteret
Besøks- og postadressse: Nøisomhedsvegen 12, 6416 Molde
Tlf: 976 06 269
E-post: Hanne-n@hotmail.com

Advokat Nicoline Ibsen-Børnick
Besøks- og postadressse: Kaibakken 2, 6509 Kristiansund
Tlf: 907 26 498
E-post: nib.mekling@gmail.com

Teolog Egil Arnsby
Kirkens bymisjon i Bodø
Besøksadressse: Prof. Schyttesgt 2c
Postadresse: Postboks 792, 8001 Bodø
Tlf: 902 43 493
E-post: egilarnsby@gmail.no

Terapeut / veileder Lena Gabrielsen
Besøks- og postadressse: Dr. Møllers gate 4, 8900 Brønnøysund
Tlf: 95 77 38 56
E-post: lena.gabrielsen@bronnoy.kommune.no

Veileder Pål Christensen
Besøks- og postadressse: Vorsetøyveien 18, 8300 Svolvær
Tlf: 991 58 998
E-post: Pal.Christensen@lias.no

Psykolog Astrid Nygård
Bodø kommune, Barne og familieetaten
Besøks- og postadressse: Notveien 17, 8013 Bodø
Tlf: 938 33 431
E-post: Astrid.Nygard@bodo.kommune.no

Advokat Rohnny M. Andersen
Besøks- og postadressse: Storgata 3B, 8006 Bodø
Tlf: 909 58 226
E-post: andersen@advokat-andersen.no

Trine Solhaug
Besøks- og postadressse: Gammelveien 5, 8150 Ørnes
Tlf: 93253511
Epost: trine.solhaug@meloy.kommune.no

Advokat Robert Voldhuset
Besøksadresse: Hegdehaugsveien 34, Homansbyen, 0323 Oslo
Postadresse: Postboks 214, Homansbyen, 0323 Oslo
Tlf: 977 28 762
Epost: robert@advokatoslo.no
Nettside: advokatoslo.no

Advokat Sara Sibbern Sørensen
Besøksadresse: Hegdehaugsveien 34, Homansbyen, 0352 Oslo
Postadresse: Postboks 214, Homansbyen, 0323 Oslo
Tlf: 918 68 082
Epost: sara@advokatoslo.no
Bestill mekling

Advokat Gøsta Thommesen
Besøksadresse Oslo sentrum: Apotekergata 10, 0180 Oslo (nær Stortinget T-banestasjon)
Besøksadresse Groruddalen/Ammerud: Tjernveien 29, 0957 Oslo (nær T-bane – parkering)
Tlf: 917 19 782
E-post: bestilling@foreldremegling.no
Bestillingsskjema: foreldremegling.no
Ønske for sted kan oppgis ved bestilling. Timer tilgjengelig på dagtid, kveld og lørdag.

Advokat Anniken Qvale
Besøksadresse: Bygdøy alle 63, 0265 Oslo
Postadresse: Postboks 214, Homansbyen, 0323 Oslo
Tlf: 930 86 084
E-post: anniken@advokat-qvale.no

Advokat Hilde Eline Hoel
Besøksadresse: Advokatforum, C. J. Hambros plass 5, 4. etasje, 0164 Oslo
Postadresse: Postboks 447 Sentrum, N-0104 Oslo
Tlf: 997 28 155 / 22 40 36 50
E-post: heh@advokatforum.no

Advokat Hanne Lepsøe
Besøksadresse: Langseth Advokatfirma DA, Haakon VIIs gt. 2, 7 etasje (Vika - ved Oslo rådhus – kort vei fra Nasjonalteateret)
Postadresse: Postboks 1371, Vika, 0114 Oslo
Tlf: 416 34 373
E-post: hl@lepsoeadvokat.no

Psykologspesialist Astri Duun Norberg
Besøks- og postadresse: Langgata 41-43, 4306 Sandnes
Tlf: 412 76 129
Epost: adnorberg@gmail.com

Advokat Anette Tendenes
Link advokatfirma
Besøks- og postadresse: Bergelandsgata 14, 4012 Stavanger
Tlf: 21 42 08 83 - mob. 91 31 66 06
Epost: anette@linkadvokat.no

Advokat Kjersti Gjellesvik
Besøksadresse: Niels Juels gate 50.
Postadresse: Pb.140 Sentrum, 4001 Stavanger
Tlf: 51 84 47 70 Mobil: 913 09 007
E-post: kjersti@gtadvokatene.no

Psykologspesialist Inger J. Storesund
Besøks- og postadresse: Haraldsgt. 203, 5525 Haugesund
Tlf: 907 38 689
E-post: ijs@psykologtjeneste.com

Advokat Gry Sørhus Mollan
Besøks- og postadresse: Kirkegata 31, Stavanger 4003
Tlf: 91611245/4000 3150
E-post mollan@advokat1.com

Rådgiver Elin Jervidalo
Skien Kommune - Oppvekst
Postadressse: Postboks 158, 3701 Skien
Tlf: 35 58 10 00 / 915 20 504
E-post: elin.jervidalo@skien.kommune.no

Familieveileder Anette Baker
Nome helsesenter
Besøksadressse: Stårrvegen 14, 3830 Ulefoss
Tlf: 95 79 17 37
E-post: anga@nome.kommune.no

Advokat Vibeke Lindstrøm
Besøksadressse: Strandtorget 3, 4. etasje, 9008 Tromsø
Postadresse: Postboks 1037, 9260 Tromsø
Tlf: 99 08 44 44
E-post: vl@advlindstrom.no

Pedagogisk psykologisk rådgiver Bengt Viken
PPT for Midt-Troms
Postadresse: Postboks 609, 9306 Finnsnrs
Tlf: 77 85 18 30/ 415 12 135
E-post: bengt.viken@midt-troms.no

Pedagogisk Psykologisk Rådgiver Randi Fosnes
PPT for Målselv og Bardu
Besøksadressse: LHL-bygget Andselv, 2. etg
Tlf: 92 82 07 94/ 77 83 07 50
E-post: randi.fosnes@pp-tjenesten.no

Teamleder Tore Dahl
NAV Værnes Nord Stjørdal
Besøksadressse: Kjøpmannsgata 9, 7500 Stjørdal
Tlf: 478 64 611
E-post: tore.dahl@nav.no

Sosionom Ivar Bøe
Oppdal kommune, Enhet helse og familie
Besøksadressse: Inge Krokans vei 2, 7340 Oppdal
Tlf: 72 40 13 13
E-post: ivar.boe@oppdal.kommune.no

Familieterapeut Sverre Solberg
Postadressse: Orkland kommune, Postboks 83, 7301 Orkanger
Tlf: 976 35 428
E-post: sverre.solberg@orkland.kommune.no

Barne- og familieveileder Peggy Marit Krogh
Besøksadressse:Hitra helsetun, helsestasjonen, 7240 Hitra
Tlf: 915 87 303
E-post: Peggy.marit.krogh@hitra.kommune.no

Familieterapeut Sissel Tinnen Stjern
Fosen-Teamet
Besøksadressse: Kremmergården, 7100 Rissa
Tlf: 72 82 34 50
E-post: sissel.tinnen.stjern@stolav.no

Advokat Hanne Lepsøe
Besøksadressse: Sande Rådhus, Prestegårdsalleen 35
Postadresse: Postboks 1371 Vika, 0114 Oslo
3070 Sande
Tlf: 416 34 373
E-post: hl@lepsoeadvokat.no

Advokat Merete S. Aune
Besøksadressse: Torget 11, 3256 Larvik
Tlf: 33 18 52 00
E-post: msa@advokateneilarvik.no

Advokat Helge Hjetland
Besøksadressse: Vestre Braarudgate 2, 3181 Horten
Tlf: 33 04 13 23
E-post: advokat@advokathjetland.no

Advokat Anne Cecilie Kristensen
Besøksadressse: Prinsgt 19, 3256 Larvik
Tlf: 90834113
E-post: Ack@ackura.no

Psykolog Geir Pettersen
Besøksadressse: Trollheggveien 7, 3152 Tolvsrød
Tlf: 97706970
E-post: geirpettersen@rocketmail.com

Advokat Torgeir Røinås Pedersen
Advokathuset Fredrikstad
Besøks- og postadressse: Phønixgate 3, 1606 Fredrikstad
Tlf: 69 30 19 00 / 917 53 669
E-post: pedersen@adv-huset.no

Fant du det du lette etter?